ویزای دانش آموزی کانادا

تحصیل در مدارس کانادا:

فرزندتان با تحصیل در کانادا به علت بالا بودن سطح آموزشی و علمی مدارس این کشور و هم چنین با کسب تجربه و آشنایی با زبان و فرهنگ کانادا از آینده شغلی و تحصیلی چشمگیری برخوردار خواهد شد. فرزندتان با تحصیل در مدارس کانادا تا قبل از سن 18 سالگی از مزایای بسیار زیادی برخوردار خواهد شد که از آن جمله میتوان فراگیری زبان دوم؛ پذیرش و ورود آسان به دانشگاه های کانادا؛ اخذ ویزای کار بعد از اتمام دوره تحصیلی؛ اخذ اقامت دائم و … را نام برد.
نخستین گام برای تحصیل در مدارس کانادا بررسی شرایط متقاضی است.

انواع مدارس در کانادا:

📌مدارس دولتی:
در مدارس دولتی تحصیل برای دارندگان اقامت دائم کانادا و فرزندان شهروندان کانادایی رایگان ولی دانش اموزان خارجی ملزم به پرداخت شهریه هستند.رتبه بندی مدارس کانادا بسته به امکانات و شرایط ویژه ای که برای تحصیل ارائه می دهند، متفاوت هستند.
قابل ذکر است به علت اهمیت فراوان مدارس دولتی در کانادا اکثر مدارس دولتی در گرانقیمت ترین محله ها در ایالت های مختلف کانادا قرار دارند.

📌مدارس خصوصی :
مدارس خصوصی از نظر ساختار، سیستم آموزشی و … با مدارس دولتی متفاوت است.یکی از تفاوت ها میزان شهریه و فعالیت های فوق برنامه در مدارس خصوصی است.حتی کسانی که اقامت دائم دارند و هم چنین فرزندان شهروندان کانادایی باید شهریه پرداخت نمایند.

📌مدارس شبانه روزی:
در این مدارس، محصل کل سال تحصیلی را در مدرسه اقامت دارد؛ به این ترتیب که طول روز را در سر کلاس و شب ها در خوابگاه زندگی میکند و تنها آخر هفته ها و در تعطیلات میتواند به خانه باز گردد.
برخی از  مدارس خصوصی کانادا از نوع شبانه روزی هستند. در این نوع مدارس با توجه به اینکه مربیان و معلمان بعد از پایان ساعت درس در کنار دانش آموزان می مانند، محصلان در طول سال برنامه مشخصی دارند و تحت نظارت کامل به تحصیل ادامه می دهند.در ضمن زندگی گروهی را می آموزند و برای زندگی در اجتماع آماده میشوند.
این نوع مدارس مزیتهایی از قبیل اقامت در خوابگاه و فراگیری دو زبان رسمی کانادا (انگلیسی و فرانسه) را دارا می باشد.
البته تمامی مدارس خصوصی شبانه‌روزی دو زبانه نیستند. در برخی از این مدارس تنها به زبان انگلیسی تدریس می‌شود و انواع گران‌تر آن‌ها تا چهار زبان بین‌المللی را به دانش آموزان آموزش می‌دهند. لازم به ذکر است که عموم مدارس خصوصی شبانه‌روزی از امکاناتی نظیر فعالیت‌های فوق برنامه و ورزشی، غذای گرم و امکانات متعدد دیگری نظیر خوابگاه، بیمه دانش‌آموزی و هزینه قیم قانونی (Custodian) برای دانش‌آموزان بین‌المللی برخوردار هستند.

ترم های مدارس کانادا:
ترم اول:
از سپتامبر شروع و تا اواسط ژانویه ادامه دارد.

ترم دوم:
از اوایل فوریه شروع و تا ژوئن ادامه دارد.

قابل ذکر است که امکان گرفتن پذیرش از مدارس کانادا در تمامی ماهها امکان پذیر است.

  شرکت کاریابی بین المللی ایده نو با مجوز رسمی از اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی آماده ارائه خدمات مشاوره شغلی و مهاجرتی به منظور اعزام متقاضیان به خارج از کشور است. این شرکت با همکاری وکلای مهاجرتی معتبر در سرتاسر دنیا آماده ارائه خدمات به تمام فارسی زبانان می باشد.

  آدرس

  شیراز،معالی آباد، حد فاصل پزشکان و دوستان ، ساختمان اوتانا ۱

  تلفن

  98-7136341835+

  ایمیل

  info@newideavisa.com

  سبد خرید