نیروی متخصص کبک

نیروی متخصص کبک

برنامه نیروی متخصص کبک که تا همین چند وقت پیش یک برنامه استانی برای مهاجرت دائم به کشور کانادا بود،به تازگی برنامه خود را تغییر داد و آخرین استانی بود که سیستم مهاجرتی خود را بر مبنای سیستم ورود سریع قرار داد.

اگرچه سیستم امتیازی بندی این برنامه تغییر چندانی نکرده است، اما همه افرادی که امتیاز لازم را کسب نموده(مجرد 50- متاهل 59)  لزوما به اقامت دائم کانادا دست نمی یابند وسیستم ساخت پروفایل و اقدام برای برنامه نیروی متخصص این استان به صورت ثبت درخواست علاقه مندی (Expression of Interest) خواهد بود و ظرفیت مشخصی برای این برنامه اعلام نمی شود. بدین ترتیب که متقاضیان ابتدا باید درخواست علاقه مندی خود را برای اقدام از طریق برنامه نیروی متخصص استان کبک ارسال کنند و در صورت واجد شرایط بودن از طرف استان دعوت نامه دریافت می کنند و بعد از دریافت دعوت نامه می توانند مدارک خود را به اداره مهاجرت ارسال کنند.

حداکثر امتیاز قابل اکتساب در این برنامه 103 امتیاز برای افراد مجرد و 120 امتیاز برای افراد متاهل می باشد

برنامه نیروی متخصص کبک مختص کسانی است که قصد خود را برای کار و زندگی در استان کبک اعلام کنند با وجود این پس از دریافت اجازه اقامت دایم خود در چارچوب قانون در صورت تغییر نظر ملزم به اقامت در استان کبک نمی باشند و می توانند در دیگر نقاط کانادا زندگی کنند.

سیستم امتیازبندی در این برنامه مهاجرتی، با گروه نیروی متخصص فدرال متفاوت است. مهمترین نکته در مورد اقدام از راه کبک آشنایی کافی با زبان فرانسه است. افراد متقاضی می توانند امتیازات خود را از طریق جدول امتیازبندی برنامه نیروی متخصص کبک محاسبه کنند.

وزارت مهاجرت استان کبک صبح روز پنج شنبه 2 آگوست 2018 تغییرات جدیدی را در برنامه نیروی متخصص این استان اعمال کرد و براساس تغییرات جدید فهرست رشته های مورد نیاز برنامه نیروی متخصص کبک به روز رسانی شد و جدول امتیازات نیز تغییر کرد.

برای اقدام از طریق این برنامه:

 • متقاضی ابتدا تقاضای خود را به اداره مهاجرت استان کبک ارائه می دهد، که از۱۸ سپتامبر۲۰۱۸اداره مهاجرت این استان، پذیرش پرونده را از طریق آنلاین ودر سیستم ARRIMAانجام می دهد.
 • پس از ساختن پروفایل در سیستم ، باید تمام مدارک تحصیلی، سوابق کاری و مدرک دانش زبان فرانسه و انگلیسی خود را وارد پروفایل کنید و منتظر بمانید تا دعوتنامه برای اقدام دریافت کنید.
 • پس از آن باید ظرف ۹۰ روز مدارک خود را برای اداره مهاجرت استان کبک ارسال کنید.
 • ممکن است برای شما مصاحبه بگذارند در این صورت باید بتوانید در روز مصاحبه که به زبان فرانسه است، افسر اداره مهاجرت را متقاعد کنید که هدف شما از مهاجرت زندگی و کار در استان کبک است، ویگواهی انتخاب کبک Quebec Selection Certificate برای شما صادر می کند.
 • پس از آن پرونده شما برای اداره مهاجرت فدرال به منظور انجام دیگر مراحل شامل بررسی امنیتی و نیز پزشکی ارسال می گردد.
 • و در آخر نیز، بهنزدیک ترین اداره صدور ویزا فراخوانده می شوید تا ویزای اقامت دائم کانادا را تحویل بگیرید.

برای اطمینان از اینکه بهترین گزینه برای مهاجرت خود به کانادا را انتخاب کنید، می توانید با یک وکیل مهاجرت جهت مشاوره ی اقدامات لازم قبل و در طی درخواست، جهت بالا بردن شانس موفقیت در تماس باشید.

شرکت کاریابی بین المللی ایده نو با مشاورین و کارشناسان مجرب آماده ارائه کلیه خدمات مهاجرتی قانونی می باشد.

  شرکت کاریابی بین المللی ایده نو با مجوز رسمی از اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی آماده ارائه خدمات مشاوره شغلی و مهاجرتی به منظور اعزام متقاضیان به خارج از کشور است. این شرکت با همکاری وکلای مهاجرتی معتبر در سرتاسر دنیا آماده ارائه خدمات به تمام فارسی زبانان می باشد.

  آدرس

  شیراز،معالی آباد، حد فاصل پزشکان و دوستان ، ساختمان اوتانا ۱

  تلفن

  98-7136341835+

  ایمیل

  info@newideavisa.com

  سبد خرید