۱۰ دلیل براي انتخاب کشور کانادا

کشور کانادا چندین سال است که به عنوان یکی از اصلی ترین کشورهاي مهاجر پذیر دنیا، به مقصد بسیاري از کارجویان تبدیل شده است. این کشور سالانه در حدود 250000 نیروی جدید می پذیرد. کانادا دومین کشور بزرگ جهان است و شهرهاي اصلی این کشوراز نظر کیفیت زندگی شهرت جهانی دارند. در این مقاله به بررسی دلایلی می پردازیم که کانادا را از سایر کشورهاي مهاجر پذیر دنیا متمایز می کند.
1- روند اخذ اقامت دائم کانادا از سایر کشورها سریعتر و ساده تر است. هم اکنون اخذ اقامت کانادا از دیگر کشورها از جمله استرالیا، آمریکا، انگلیس و سایر کشورهاي اروپایی راحت تر است.
2- به غیر از شهرهاي بزرگ کانادا قیمت خرید خانه در سایر مناطق آن از سایر کشورهاي پیشرفته پایین تر است.
3- مسئله ي چند فرهنگی بودن در کانادا بیش از کشورهاي اروپایی مقبول واقع شده است. مردم این کشور اساساً از مهاجرت اروپاییان و ترکیب آنها با بومیان منطقه متشکل شده اند. فرهنگ انگلیسی، فرانسوي و بومیان سه فرهنگ غالب کانادا هستند که درکنار هم پایدار مانده اند. مهاجرت هاي گروهی ملیت هاي دیگر به کانادا در 100 سال گذشته، دیدگاه مردم این کشور را نسبت به فرهنگ هاي گوناگون بسیار تغییر داده است.کانادایی ها، که اغلب آنها خود ریشه ي غیر کانادایی دارند چندفرهنگی بودن را جزیی از فرهنگ و هویت خود می دانند. این درحالی است که در کشورهاي اروپایی مهاجرین همواره اقلیت را تشکیل می دهند و اگر نتوانند خود را با فرهنگ کشور مقصد تطبیق دهند همواره در این وضعیت باقی خواهند ماند.
4- تنوع آب و هوایی که به خاطر گستردگی مساحت آن وجود دارد، باعث ایجاد فرصت هاي تفریحی گوناگون شده است.کانادا از معدود کشورهایی است که تقریباً در تمامی زمینه هاي تفریحاتی و گردشگري جذابیت هایی براي ارائه دارد. از پارکهاي تفریحاتی و تماشاي وال ها و سواحل زیبا گرفته تا اسکی روي یخ، هاکی و بازدید از بناهاي تاریخی در کبک سیتی از این مزایا هستند.
5- به دلیل نزدیکی به کشور آمریکا و مهاجرت بسیاري از کانادایی ها و دانشجویان کانادایی به این کشور و مساحت جغرافیایی زیاد، نیاز به نیروي کار در کانادا بیشتر از سایر کشورهاي مهاجر پذیر است و احتمال اشباع شدن بازار کار کانادا در سال هاي نزدیک بسیار کمتر از سایر کشورها با شرایط مشابه مانند استرالیا می باشد. این در صورتی است که در سایر کشورهاي پیشرفته علت کمبود نیروي کار اغلب فقط کاهش زاد و ولد و افزایش بازنشتگی هاست.
6- به علت منابع طبیعی بسیار و وجود فرصت هاي سرمایه گذاري در بسیاري از بخش ها،کارآفرینی در این کشور حائز اهمیت بسیار است. اغلب مهاجرین پس از ورود به کانادا به کارآفرینی و ایجاد مشاغل و کسب و کار هاي کوچک می پردازند. دولت کانادا وام هاي بسیاري را در اختیار کارآفرینانی قرار می دهد که براي بهره برداري از منابع این کشور طرح هاي تجاري دارند.
7- سیستم خدمات درمانی کانادا منحصر به فرد است. خدمات پزشکی کانادا بدون توجه به میزان درآمد و وضعیت شهروندي در اختیار همگان قرار می گیرد. هزینه ي خدمات درمانی از منبع مالیات تامین می گردد و افراد می توانند هنگام مراجعه به مراکز بدون پرداخت هزینه خدمات پزشکی دریافت نمایند. علاوه بر این آنها می توانند از کمک هزینه هاي گوناگون دولتی مانند کمک هزینه هاي فرزندان، سالمندان و انواع بیمه هاي بیکاري بهره ببرند.
8- هزینه ي تحصیل در دانشگاه ها و کالج هاي کانادا نسبتاً پایین است. نظام آموزشی کانادا شهرت جهانی دارد و سالانه دانشجویان بسیاري را از سرتاسر دنیا جذب می کند. در میان کشورهاي پیشرفته دنیا، جوانان 18-21 ساله ي کانادایی بالاترین نرخ ثبت نام در دانشگاه را دارند. یکی از دلایل آمار بالاي ثبت نام در دانشگاههاي کانادا هزینه ي پایین دانشگاه هاي این کشور نسبت به سایر کشورهاي پیشرفته است. شهریه ي دانشگاه هاي کانادا از شهریه ي دانشگاه های آمریکا، انگلیس و استرالیا پایین تر است.
9- ساختار اقتصادي بسیار قوي کانادا آن را در برابر بحران هاي اقتصادي و بیکاری هاي طولانی مدت محافظت می نماید. برخلاف کشورهایی مانند آمریکا و حتی بسیاري از کشورهاي کوچک که اقتصاد وابسته به آمریکا دارند کشور کانادا در برنامه ریزي ساختار اقتصادي خود بسیار قوي عمل نموده است به طوري که در بحران های اقتصادي پیش آمده، آمار بیکاري در این کشور نسبت به بسیاري از کشورها دچار تحول کمی شد و سپس سریعاً رو به بهبود گذاشت (این درحالی است که کشورهایی مانند آمریکا همچنان با بیکاری هاي ایجاد شده پس از بحران اقتصادي دست به گریبان هستند). به علاوه نرخ تورم در کانادا اغلب کمتر از 3 %است و قیمت اجناس تغییرات بسیار کمی دارند.
10- نرخ پایین جرم و جنایت در مقایسه با دیگر کشورهاي منطقه ي آمریکاي شمالی مانند ایالات متحده ي آمریکا و مکزیک، کانادا پایین ترین نرخ جرم و جنایت را در این منطقه دارد.کانادا در رابطه با استفاده از اسلحه قوانین بسیار سختی دارد و آمار جرایم مربوط به استفاده از اسلحه در این کشور بسیار پایین است.

  شرکت کاریابی بین المللی ایده نو با مجوز رسمی از اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی آماده ارائه خدمات مشاوره شغلی و مهاجرتی به منظور اعزام متقاضیان به خارج از کشور است. این شرکت با همکاری وکلای مهاجرتی معتبر در سرتاسر دنیا آماده ارائه خدمات به تمام فارسی زبانان می باشد.

  آدرس

  شیراز،معالی آباد، حد فاصل پزشکان و دوستان ، ساختمان اوتانا ۱

  تلفن

  98-7136341835+

  ایمیل

  info@newideavisa.com

  سبد خرید