معرفی کشور کانادا

کانادا شمالی ترین کشور قاره ي آمریکا و دومین کشور بزرگ جهان است که از شمال به اقیانوس منجمد شمالی، از شرق به اقیانوس اطلس، از غرب به اقیانوس آرام و از جنوب به کشور آمریکا منتهی می شود. مساحت کلی کشور کانادا 9٫984٫640 کیلو متر مربع می باشد. از نگاهی دیگر کشور کانادا 6 برابر ایران و 40 برابر کشور انگلیس است.کانادا یکی از زیباترین کشورهاي جهان می باشد. کانادا کشوري با نظام پادشاهی مشروطه مبتنی بر دموکراسی پارلمانی است. ملکه داراي مقامی تشریفاتی است و نخست وزیر بالاترین مقام رسمی کشور می باشد. کانادا از 10 ایالت و سه ناحیه تشکیل گردیده که داراي دولتهاي محلی تحت حاکمیت مرکزي دولت فدرال کانادا می باشد، از نظر جغرافیایی کانادا به 5 منطقه اصلی به نامهاي Atlantic, Coast West, Central ,North, Prairiesتقسیم گردیده، پایتخت این کشور اتاوا و بزرگترین شهرهاي آن به ترتیب تورونتو، مونترال، ونکوور میباشد. تورونتو با 5.5 میلیون جمعیت بزرگترین شهر کانادا است. مونترال مرکز ایالت کبک، بزرگترین شهر فرانسوي زبان جهان پس از پاریس می باشد. ونکوور در غرب کانادا زیباترین و بهترین شهر جهان به انتخاب سازمان ملل متحد است. اکثر شهرهاي پر جمعیت کانادا در حاشیه 250 کیلومتري مرز این کشور با ایالات متحده آمریکا (که با 7000 کیلومتر طولانی ترین مرز بدون دفاع میان دو کشور در جهان است) واقع گردیده اند. کانادا کشوري بسیار ثروتمند و داراي بالاترین نرخ رشد اقتصادي در بین کشورهاي صنعتی جهان است. کانادا داراي منابع عظیم شناخته شده نفت و گاز و همچنین بزرگترین صادر کننده مواد معدنی در جهان می باشد. رتبه هاي اول تا پنجم جهان در زمینه تولید اورانیوم، روي، نیکل، تیتانیوم، آلومینیوم، مس، طلا، سرب و نقره متعلق به کانادا است.

در زمینه کشاورزي با توجه به دارا بودن یک پنجم آبهاي شیرین جهان و نیز دشتهاي وسیع و حاصلخیز بزرگترین تولید کننده مواد غذایی، سبزیجات، گوشت، فرآورده هاي لبنی در جهان می باشد. کانادا سالهاست از طرف مجامع جهانی به عنوان بهترین کشور دنیا انتخاب می شود. برگزیدگان بیش از دویست ملیت جهان جامعه مرفه امروز کانادا را تشکیل داده اند. سطح بالاي زندگی، آمار پائین جرم و امنیت بالا، آموزش رایگان تا عالی ترین سطوح، بیمه درمانی فراگیر،طبیعت زیبا و ترکیب چند فرهنگی کانادا زمینه بسیار مناسبی را براي شروع یک زندگی جدید بدون هرگونه تبعیض از نظر نژاد، ملیت، مذهب و جنسیت فراهم نموده است. بخش زیادي از خاك آن به دلیل سرماي هوا و نزدیکی به قطب شمال، خالی از سکنه است. ساختار حکومت در کانادا از پادشاه یا ملکه بریتانیاي کبیر، دولت محوري فدرال، دو مجلس سنا و عوام، دولتهاي ایالتی و فرماندار کل که به عنوان نماینده ملکه الیزابت ایفاي نقش میکند، تشکیل شده است. رأي دهندگان کانادا و شهروندان نیز در قاعده این هرم قرار میگیرند. پادشاه کشور کانادا ملکه الیزابت دوم است که قانون به امضا و به نام او رسمیت و ضمانت اجرایی مییابد. این کشور با دارا بودن 10 استان و 3 ناحیه توسط دولتهاي مستقل از هم اداره میشود، که در مجموع زیر پوشش دولت فدرال قرار گرفته و کاناداي متحد را پدید آورده اند. این کشور از غرب و شرق به اقیانوس اطلس و اقیانوس آرام و از شمال به اقیانوس منجمد شمالی و قاره شمالگان محدود میشود و از جنوب و شمال غرب با ایالات متحده آمریکا همسایه است. هرچند کانادا پس از روسیه بزرگترین کشور جهان است، اما جمعیت آن تنها حدود یک پنجم جمعیت روسیه است. نزدیک به 90 درصد از جمعیت این کشور تا فاصله 200 کیلومتري مرز آمریکا زندگی میکنند. نزدیکی جغرافیایی این کشور، به آمریکا سبب شده تا روابط اقتصادي کانادا و آمریکا بسیار گسترده باشد، به گونه اي که آمریکا و کانادا بزرگترین رابطه اقتصادي را در جهان دارند و حجم معاملات این دو کشور با هم از معاملات هر دو کشور دیگري در جهان بیشتر است. با این حال این رابطه اقتصادي قوي، مضراتی هم براي کانادا در پی داشته است. آلودگی ناشی از فعالیت کارخانه هاي آمریکایی در نزدیکی مرز دو کشور یکی از این مضرات است. کانادا منابع طبیعی فراوانی دارد، آب و هواي آن سرد و در بیشتر نقاط قطبی است. البته آب و هوا در بخش جنوب غربی و جایی که شهر ونکوور در آن قرار دارد، معتدل است. آبشار نیاگارا، عریض ترین آبشار جهان هم در این کشور قرار دارد. این کشور تا سال 1713 مستعمره فرانسه بود. در این سال انگلیس کنترل آن را در دست گرفت و در قرن نوزدهم کانادا استقلال یافت. این کشور عضو کشورهاي همسود مشترك المنافع است. کنفدراسیون کانادا، زیر تشریفات سلطنت مشروطه مرتبط با پادشاهی متحده اداره میشود.

  شرکت کاریابی بین المللی ایده نو با مجوز رسمی از اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی آماده ارائه خدمات مشاوره شغلی و مهاجرتی به منظور اعزام متقاضیان به خارج از کشور است. این شرکت با همکاری وکلای مهاجرتی معتبر در سرتاسر دنیا آماده ارائه خدمات به تمام فارسی زبانان می باشد.

  آدرس

  شیراز،معالی آباد، حد فاصل پزشکان و دوستان ، ساختمان اوتانا ۱

  تلفن

  98-7136341835+

  ایمیل

  info@newideavisa.com

  سبد خرید