بیومتریک کانادا

انگشت نگاری برای ویزای کانادا یا بیومتریک کانادا:

بیومتریک کانادا چیست؟

برای اخذ ویزا یا اقامت کانادا انجام بیومتریک (انگشت نگاری و اسکن چشم) برای برخی کشورها ازجمله ایران الزامی است. تمامی متقاضیان ویزا اعم از توریستی، تحصیلی، کاری و حتی اقامت به استثنا کودکان زیر14سال وافراد بالای 80 سال باید به دفاتر VAC  مراجعه و نسبت به انجام آن اقدام نمایند.

انگشت نگاری برای ویزای توریستی کانادا یا بیومتریک کانادا:

در رابطه با ویزا توریستی کانادا پس از تکمیل فرم آنلاین و واریزی سفارت متقاضی یکماه زمان دارد با در دست داشتن نامه بیومتریک برای انجام انگشت نگاری به کشورهایی که دفاتر VAC دارند مراجعه نمایدد.
توجه داشته باشید در صورتی که طی یک ماه، برای انجام انگشت نگاری اقدام نکنید پرونده کنسل و در نهایت مردود اعلام خواهد شد.

نکات قابل توجه در رابطه با انگشت نگاری کانادا:

-برای انگشت نگاری نیاز به وقت قبلی نیست فقط طی یکماه میتوانید برای بیومتریک به دفاتر VACمراجعه نمایید.البته برای سهولت کار میتوانید وقت سفارت بگیرید در این صورت در روز و ساعت مشخصی اقدام به انگشت نگاری می کنید.
با گرفتن وقت سفارت در وقت و هزینه صرفه جویی کنید.(برای گرفتن وقت سفارت کانادا دفتر ایده نو راهنمایی های لازم را انجام میدهد)
-تمامی پرونده های ایرانیان برای درخواست ویزا پس از انگشت نگری به سفارت کانادا در آنکارا ارجاع داده می شود و می بایست برای دریافت پاسخ به این شهر مراجعه شود.(پیکاپ پاسپورت توسط دفتر ایده نو قابل انجام است).
– تمامی افراد پرونده چنانچه باهم اقدام کردند می بایست همزمان برای انجام انگشت نگاری اقدام نمایند؛
-در روز انگشت نگاری چنانچه ویزا را آنلاین اقدام کردید نیازی به همراه داشتن مدارک نمی باشد، فقط کافیست نامه بیومتریک را همراه داشته باشید.

مدت اعتبار بیومتریک:

مدت اعتبار بیومتریک 10 سال می باشد و اگر متقاضی طی 10 سال گذشته انگشت نگاری انجام داده باشد برای اقدام مجدد ا نیاز به انگشت نگاری ندارد.
***نکته قابل توجه این است که اگر فرد برای ویزا (توریستی، تحصیلی، کاری) انگشت نگاری انجام داده باشد و بخواهد برای اقامت(ویزا اقامت)کانادا اقدام نماید باید مجدد بیومتریک انجام دهد، حتی اگر طی 10 سال گذشته انگشت نگاری انجام داده باشد.

 

دفاتر (VAC  (Visa Application Center:

با توجه به تعطیلی سفارت کانادا در ایران، ایرانیان به استثنا کسانی که در کانادا زندگی میکنند می بایست به دفاتر VAC به کشورهای ترکیه(استانبول، آنکارا)،گرجستان(تفلیس)، ارمنستان، باکو، دبی و هر کشوری که دفتر VAC داشته باشد برای انجام انگشت نگاری و اسکن  مراجعه کنند.
تایک ماه گذشته افرادی که ساکن کانادا بودند برای خدمات بیومتریک باید از کشور خارج و به کشورهایی که VAC دارند مراجعه میکردند.هم اکنون در سراسر کانادا مراکزی افتتاح شده اند که افراد برای ارائه اطلاعات بیومتریک می توانند به این مراکز مراجعه کنند.

  شرکت کاریابی بین المللی ایده نو با مجوز رسمی از اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی آماده ارائه خدمات مشاوره شغلی و مهاجرتی به منظور اعزام متقاضیان به خارج از کشور است. این شرکت با همکاری وکلای مهاجرتی معتبر در سرتاسر دنیا آماده ارائه خدمات به تمام فارسی زبانان می باشد.

  آدرس

  شیراز،معالی آباد، حد فاصل پزشکان و دوستان ، ساختمان اوتانا ۱

  تلفن

  98-7136341835+

  ایمیل

  info@newideavisa.com

  سبد خرید