اطلاعاتی درمورد استان نوا اسکوشیا

 

 

اطلاعاتی در مورد استان نوا اسکوشیا:

این استان در واقع یکی از محبوب ترین جزایر واقع در کاناداست که با وجود مساحت کم، جمعیت زیادی را در خود جای داده است .کسانی که قصد مهاجرت به کانادا را دارند و طرفدار زندگی در یک جزیره با هوای مرطوب هستند می توانند استان اسکوشیا کانادا (Nova Scotia) را برگزینند!
نوا اسکوشیا در امتداد خط ساحل شرقی کانادا، در نیمه راه بین استوا و قطب شمال قرار گرفته است. نوا اسکوشیا یکی از کوچکترین استانها در کانادا با مساحت تنها ۵۵،۲۸۳ کیلومتر مربع و با جمعیت نزدیک به ۱ میلیون نفر به عنوان دومین استان پرجمعیت در کانادا است.
بخش اصلی شبه جزیره نواسکاشیا توسط اقیانوس اطلس احاطه شده است و نوا اسکوشیا توسط خلیج های کوچک: خلیج Saint Lawrence در شمال، خلیج Fundy در غرب، خلیج Maine در جنوب غربی احاطه شده است.
جزیره کیپ برتون(Cape Breton )بزرگترین جزیره این استان و جزیره سبل (Sable) کوچکترین جزیره های این استان هستند. در این استان 5400 دریاچه وجود دارد .
در کانادا ، نواسکوشیا به واسطه خرچنگ و غذاهای دریایی ، محصولات باغی (بخصوص سیب) و جزر و مد های دریایی بسیار مرتفع معروف است.
پایتخت نوا اسکوشیا، هالیفاکس است که بزرگ‌ترین شهر این استان هم به حساب می‌آید.
زبان اصلی این استان انگلیسی و زبان دوم در آن فرانسه محسوب می شود.

آب و هوای نوا اسکوشیا کانادا (Nova Scotia):

آب و هوای این استان دارای زمستان های مرطوب و سرد و تابستان های گرمی دارد .
آب و هوای این استان تحت تاثیر اقیانوس های قاره ای و دریایی و به دلیل مجاورت با دریا زمستانی سرد، بهاری ملایم، تابستانی خنک و پاییزی با تاخیر دانست. حجم بالای یخ های شناور در آب های اطراف این استان و بارش فراوان برف و باران از شرایط اقلیمی این منطقه محسوب می شود.

هزینه زندگی در نوا اسکوشیا کانادا (Nova Scotia):

چنانچه می خواهید با هزینه های کم و کیفیت بالا محل مناسبی برای تشکیل خانه و خانواده در کانادا انتخاب کنید پیشنهاد ما به شما استان نوا اسکوشیا است.

اقتصاد در استان نوا اسکوشیا کانادا (Nova Scotia):

اقتصاد سنتی نوا اسکوشیا بر اساس منابع طبیعی فراوانی، به ویژه شیلات آن استوار است. امروزه اقتصاد از طریق سکوهای نفتی ساحلی پشتیبانی می شود و گردشگری با بیش از ۲۰۰،۰۰۰ مسافر کشتی کروز از طریق بندر پایتخت هالیفاکس هر ساله  از این استان زیبا بازدید می کند. نوا اسکوشیا صاحب  صنعت اطلاعات و فن آوری در حال رشد است و بزرگترین صادر کننده درختان کریسمس، خرچنگ ها و توت های وحشی است. این مهاجران فرصت های جالب شغلی را در زمینه هایی از جمله تجارت و صادرات، ماهیگیری و گردشگری ارائه می دهند.

جمعیت شناسی در استان نوا اسکوشیا کانادا (Nova Scotia):

بزرگترین گروه قومی در نوا اسکوشیا، افرادی از اسکاتلند، پس از آن انگلیسی، فرانسوی و بومی هستند. اکثریت جمعیت نوااسکوشیا به زبان انگلیسی تا ۹۲٪ از نوا اسکوشیا صحبت می کنند و فقط ۳٫۴۴٪ زبان فرانسه و ۰٫۶۶٪ زبان عربی را پذیرفته اند.

همانند اکثر استان های کانادا، بیش از نیمی از مردم در نووا اسکوشیا از مذاهب پروتستان و کاتولیک پیروی می کنند، و بخش بزرگی از جمعیت تصمیم می گیرند هیچ وابستگی مذهبی را اعلام نکنند.


جاذبه های استان نوا اسکوشیا کانادا (Nova Scotia):

نوا اسکوشیا به عنوان یک مرکز عالی در هنر شناخته شده است. این استان دارای گالری های هنری و نمایشگاه های متعدد است. نوا اسکوشیا دارای موزه ها و مکان های تاریخی متعدد می باشد.
هالیفاکس یکی از بزرگترین تأسیسات کشتی سازی را دارا است و این زیبایی توسط موزه دریایی آتلانتیک ارائه شده است. البته، ماهیگیری ورزشی در خلیج Fundy نیز یک جاذبه اصلی اسکوشیا کانادا (Nova Scotia) است.

 

  شرکت کاریابی بین المللی ایده نو با مجوز رسمی از اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی آماده ارائه خدمات مشاوره شغلی و مهاجرتی به منظور اعزام متقاضیان به خارج از کشور است. این شرکت با همکاری وکلای مهاجرتی معتبر در سرتاسر دنیا آماده ارائه خدمات به تمام فارسی زبانان می باشد.

  آدرس

  شیراز،معالی آباد، حد فاصل پزشکان و دوستان ، ساختمان اوتانا ۱

  تلفن

  98-7136341835+

  ایمیل

  info@newideavisa.com

  سبد خرید